Grzejniki pokojowe pionowe – 13 najciekawszych modeli

Grzejniki pokojowe pionowe mają uniwersalne konstrukcje jeżeli chodzi o miejsce ich zastosowania. Można je wykorzystać nie tylko w salonie, kuchni i korytarzu. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów dodatkowych typu wieszak czy reling mogą być zastosowane także w łazience. Jeżeli chodzi o powłokę ochronną to jest ona odporna na wyższe temperatury i wilgoć jaka panuje w łazience więc pod tym względem nie ma przeciwwskazań.

Grzejnik pokojowy pionowy jest często poszukiwanym produktem, dlatego postanowiliśmy zrobić zestawienie najciekawszych dostępnych u nas modeli. Będą to grzejniki najbardziej popularnych polskich producentów, które zyskały już renomę także poza granicami kraju.

Grzejniki pionowe pokojowe  można podzielić na 2 grupy różniące się od siebie konstrukcją: panelowe i modułowe, zwane popularnie żeberkowymi.

Grzejniki pokojowe pionowe panelowe

Konstrukcja tych grzejników składa się najczęściej z panelu frontowego lub osłonie które mogą przybierać różne formy. Wersja ascetyczna i minimalistyczna, czyli po prostu forma pionowego prostokąta bez żadnych dekoracji czy nadruków np. grzejnik Gorgiel Figil . Kształt prostokąta może przybierać też różne warianty. Np. narożniki mogą być lekko zaokrąglone jak w modelu Indivi New.
Inny rodzaj to wersje z dekorowanym panelem frontowym. Dekoracja może być nadrukiem jak w modelu Instal Projekt Inventio, gdzie mamy do wyboru kilkanaście różnych wzorów zaproponowanych przez producenta. Może także być grafiką, którą wkłada się za odkręcaną szybę na panelu frontowym jak w modelu Instal Projekt Magic. Dzięki temu o wyborze dekoracji decydujemy sami. Wystarczy wydrukować grafikę lub zdjęcie jakie nam najbardziej odpowiada. Trzeba tylko wybrać odpowiedni format.

Grzejniki pokojowe panelowe firmy Instal Projekt

 • Panelowy grzejnik Indivi New

Jedna z ciekawszych propozycji naszych rodzimych producentów. Idealnie gładka powierzchnia szklanego panelu pięknie odbija otoczenie. Występuje w wersji białej, czarnej lub ze szkłem lustrzanym. Narożniki lekko zaokrąglone. Prosta elegancka forma tego grzejnika może służyć jako źródło ogrzewania w kuchni pokoju lub łazience. Gładka powierzchnia może służyć jako tablica sporządzania notatek. Model grzejnika Indivi została nagrodzony kilkoma nagrodami GOOD DESIGN i DOBRY WZÓR w 2014.

 

Szklana powłoka grzejnika Indivi New Instal projekt
Instal-Projekt Indivi New – szklany ekran frontowego panelu
 • Grzejnik panelowy z nadrukiem Inventio

Inventio jako jeden z nielicznych modeli na rynku oferuje możliwość nadruku na panelu frontowym grzejnika. Do wyboru grafiki i zdjęcia autorstwa znanych fotografików, które prezentują się znakomicie na płaskiej powierzchni prostokątnego panelu. Oczywiście występuje też w wersji bez nadruku w kolorze z palety producenta. Inventio to laureat nagrody DOBRY DESIGN w 2012 i DOBRY DESIGN w 2015

grzejniki Instal Projekt
grzejniki łazienkowe Instal Projekt
 • Grzejnik Magic z możliwością ekspozycji własnych zdjęć

Magic daje możliwość umieszczenia własnej grafiki lub fotografii. Wystarczy wydrukować je w odpowiednim formacie i umieścić za szybą. Ten model został wyróżniony znakiem GOOD DESING w 2016 roku.

 • Grzejnik Instal Projekt Cover

Jest to grzejnik panelowy składający się z pionowych panelowych profili grzewczych i poziomych kolektorów. W odpowiednio dobranym kolorze świetnie zaprezentuje się w salonie kuchni a także w lub korytarzu łazience. Jego zaletą jest duża rozpiętość rozmiarów i możliwość zamówienia wysokości nawet 240 cm.

Grzejnik Instal Projekt Cover
Grzejnik dekoracyjne Instal Projekt Cover V wersja pionowa

 

Promocja! Grzejnik dekoracyjny Instal Projekt Inventio
Grzejnik dekoracyjny Instal Projekt Inventio
Model grzejnika z grupy Elegante Design ma dużą moc grzewczą dzięki dużemu ekranowi. Do wyboru wiele wzorów ekranów. Dzięki temu dobierając odpowiedni nadruk lub gładką powierzchnię w jednym kolorze możemy zdecydować czy grzejnik ma przykuwać wzrok i stanowić mocny element wystroju pomieszczenia czy dobierając odpowiedni kolor może stanowić tło lub wręcz wtopić się w otoczenie.
brak ocen 1,126.842,922.92 Wybierz opcje
Promocja! Grzejniki Instal Projekt Cover V
Grzejnik Instal Projekt Cover
Dekoracyjny grzejnik Instal Projekt Cover. Świetnie zaprezentuje się w łazience, korytarzu a także kuchni i salonie, Bardzo duża rozpiętość mocy i rozmiarów.
brak ocen 805.661,897.86 Wybierz opcje
Promocja! grzejnik dekoracyjny Indivi New
Grzejnik Instal Projekt Indivi New
Pionowy płaski grzejnik dekoracyjny z idealnie gładką szklista powierzchnia panelu frontowego. Przedni panel grzejnika stanowi szklany ekran refleksyjnie odbijający całe otoczenie. Elegancka nowoczesna forma z zaokrąglonymi narożnikami
brak ocen 2,266.022,947.10 Wybierz opcje
Promocja! Instal Projekt Magic bialy
Instal Projekt Magic
Grzejnik Instal Projekt Magic pionowy.
brak ocen 1,862.462,970.01 Wybierz opcje

Grzejniki pokojowe panelowe firmy Gorgiel

 • Minimalistyczny grzejnik pokojowy FIGIL V z osłoną ze stali.

Osłona ma kształt prostokąta bez żadnych zbędnych dekoracji. Dla osób poszukujących prostoty jest to idealny wybór. W mocnych kolorach czarnym lub ciemno-grafitowym będzie to mocny akcent podkreślający minimalistyczny wystrój pokoju lub kuchni.

 • Grzejniki Altus w wersji pionowej

Altus VV to popularny grzejnik zbliżony wyglądem do modelu Cover. Także składa się z pionowych płaskich paneli i poziomych kolektorów. Występuje również w wersji podwójnej co z największym rozmiarze 180/95 daje moc 2704 W. Grzejniki Altus można zamawiać także z bocznymi osłonami i wieszakami VIP. Osłony zatrzymują kurz przed osadzaniem się pomiędzy profilami a wieszaki umożliwiają zastosowanie tego grzejnika w korytarzu i wykorzystanie jako wieszak na ubrania.

 

Grzejniki pokojowe pionowe Gorgiel Altus vv2 szary
Grzejnik pokojowy Gorgiel Altus VV2 – szary

 

 • Grzejnik Gerona także o konstrukcji panelowej.

Wyróżnia go ciekawy innowatorski sposób połączenia pionowych profili z kolektorami. Dobrze prezentuje się zarówno na surowej ścianie z cegły jak i we wnętrzu nowoczesnym. Standardowo grzejniki Gerona produkowane są w kolorze szarym. Dla osób szukających takiego właśnie koloru będzie to spora oszczędność. Zazwyczaj kolory w grzejnikach dekoracyjnych mają dopłatę od 15% do nawet 25% ceny grzejnika.

Grzejnik Gorgiel Gerona detal
Detal grzejnika Gorgiel Gerona
Promocja! Gorgiel Altus VV grzejnik pionowy
Gorgiel Altus VV
Pionowy grzejnik Gorgiel Altus VV z pionowymi profilami grzewczymi w formie listwy, pojedynczy.
brak ocen 685.302,631.20 Wybierz opcje
Promocja! Gorgiel Figil V widok aranżacji
Gorgiel Figil V
Gorgiel Figil - grzejnik dekoracyjny pionowy. Bardzo elegancka minimalistyczna forma grzejnika uzyskana została dzięki osłonie ze stali  malowanej proszkowo.
brak ocen 1,203.401,758.90 Wybierz opcje
Promocja! Gorgiel Gerona pionowy
Grzejnik Gorgiel Gerona
Smukły pionowy grzejnik Gerona o efektownych szerokich profilach grzewczych. Dobrze wkomponuje się zarówno w wystrój łazienki, salonu lub kuchni.
brak ocen 1,562.003,206.50 Wybierz opcje
Promocja! Grzejnik pionowy pokojowy podwójny Altus VV2 - osłona
Grzejnik pokojowy pionowy Gorgiel Altus VV 2
Grzejniki pokojowe pionowe Altus z podwójnym rzędem elementów grzewczych
brak ocen 1,530.103,743.30 Wybierz opcje

Grzejniki pokojowe pionowe żeberkowe

O grzejnikach żeberkowych pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem ograniczymy się do prezentacji najpopularniejszych modeli o konstrukcji żeberkowej.

 • Instal Projekt Afro New

To nowa propozycja grzejnika modułowego Instal Projektu. Ciekawy wygląd zawdzięcza wąskim elementom ułożonym w bliskich odległościach od siebie. Grzejnik Afro New doskonale sprawdzi się we wnętrzach o charakterze loftowym lub nowoczesnych. Afro New wykonany jest z nowoczesnej stali precyzyjnej. Występuje w wersji pojedynczej lub podwójnej.

 

Afro New do wnętrz industrialnych loft
Pionowe elementy grzejnika pokojowego Afro New

 

 • Instal Projekt Vivat

Ten sam styl grzejnika co Afro-New. Tutaj też mamy do czynienia z blisko osadzonymi wąskimi kształtownikami. Różnią się one profilem. W modelu Vivat mają one inny rozmiar dla frontowych 50×10 mm i inny dla tych umieszczonych w tylnym rzędzie 30×10 mm.
Wąskie profile grzewcze rytmicznie umieszczone w niewielkich odległościach dają ciekawy efekt wizualny.

 • Grzejnik Asap

Prezentuje zbliżony styl do poprzednich 2. Także występuje w wersji pojedynczej i podwójnej. Różni go przekrój elementów grzewczych. W modelu ASAP mają one kształt kwadratu. Przez to grzejnik wygląda bardziej masywnie. Możliwa wysokość 200 cm co w przypadku wersji podwójnej daje moc 1958 W.

Grzejniki Instal Projekt Asap

 • Tubus

Popularny grzejnik Tubus w wersji pionowej to jeden z najczęściej kupowanych grzejników pokojowych. Swoją popularność zawdzięcza swoim autentycznym wyglądem grzejnika żeberkowego, który stanowi doskonały dopełnienie wnętrza industrialnego albo loftowego. Tubus występuje w 3 wariantach Tubus 2 – podwójnym, Tubus 3 – potrójnym i Tubus 4 – z czterema rzędami elementów grzewczych. Dużym atutem tego grzejnika jest jego duża moc zwłaszcza w wersji poczwórnej. Największa moc tego grzejnika to aż 4032 W (75/65/20 C). Jest to najwyższa moc spośród wszystkich grzejników które obecnie sprzedajemy.

O popularności modelu tubus przesądza także brak dopłaty za dużą część kolorów z palety producenta.

Instal Projekt Tubus to także grzejniki pokojowe pionowe typu loftowego
Klasyczny grzejnik pokojowy Tubus do klasycznych wnętrz
Promocja! Grzejnik dekoracyjny Afro New żeberkowy
Grzejnik Instal Projekt Afro New
Nowoczesny grzejnik żeberkowy Instal projekt Afro New w stylu industrialnym
brak ocen 1,260.544,000.00 Wybierz opcje
Promocja! Grzejniki żeberkowe Asap V
Grzejnik Instal Projekt ASAP
Nowoczesny grzejnik żeberkowy o kwadratowych profilach grzewczych. Instal Projekt Asap w wersji V  z piomowymi elementami grzewczymi.
brak ocen 951.502,704.90 Wybierz opcje
Promocja! Grzejnik Instal Projekt Tubus 2 pionowy
Grzejnik Instal Projekt Tubus 2
Klasyczny grzejnik żeberkowy centralnego ogrzewania w nowoczesnej wersji - Instal Projekt Tubus 2.
 • Tubus występuje też w wersji poziomej w szerokościach do 2078 mm i wysokościach 192, 300, 400, 568, 700, 800, 900 mm
Poniżej grzejnik Tubus w wersji pionowej w wysokościach 1500 mm  1800 mm i 2000 mm W celu zamówienia grzejnika o innych wymiarach oraz takich z podłączeniem 50 mm D50 i V50 prosimy o kontakt z obsługą sklepu.
brak ocen 579.363,246.55 Wybierz opcje
Promocja! Grzejnik instal projekt tubus 3
Grzejnik Tubus 3
Uniwersalnej grzejnik Tubus w klasycznej odsłonie zbudowany z żeberek składających się z 3 elementów pionowych. W celu zamówienia grzejnika z podłączeniem 50 mm D50 i V50 prosimy o kontakt z obsługą sklepu.  
brak ocen 847.034,198.11 Wybierz opcje

Grzejniki pokojowe pionowe modułowe firmy Gorgiel

 • Gorgiel Iberis V

Wersja pionowa grzejnika złożonego z pionowych wąskich żeberek. Wyróżnia go szerokość elementów grzewczych gwarantującą wysoką pojemność i co za tym idzie dużą moc grzewczą. Grzejniki te dostępne są w wysokościach 200 cm. Największy rozmiar grzejnika Iberis V 200/75 daje moc 2286 W.

Gorgiel Iberis
Grzejnik Gorgiel Iberis
 • Cezar

Ostatnim grzejnikiem pionowym pokojowym jest grzejnik Cezar firmy Gorgiel.
Ten popularny grzejnik składa się pionowych okrągłych rurek w 1 lub w 2 rzędach. Dostępny w wersjach z wieszakiem. Często stosowany w korytarzu dzięki możliwości kompletowania z wieszakami VIP.

Tekst: Marek Adamczyk

Gorgiel Cezar AD2
Grzejniki pokojowe Gorgiel Cezar AD2 grafitowe

 

 

Promocja! Grzejnik Gorgiel Cezar I AD1
Gorgiel Cezar I AD1
Grzejnik dekoracyjny Gorgiel Cezar I AD1 - wariant pionowym z pojedynczym rzędem rurek.
brak ocen 607.001,546.12 Wybierz opcje
Promocja! grzejnik Gorgiel Cezar AD2
Grzejnik Gorgiel Cezar AD2
Grzejnik Cezar AD2 o dużej wydajności i bardzo modnym przemysłowym charakterze. Podwójne pionowe okrągłe żeberka połączone w poziomym kolektorze.
brak ocen 896.482,398.84 Wybierz opcje
Promocja! grzejnik żeberkowy Gorgiel Iberis
Grzejnik Gorgiel Iberis V
Nowoczesny Grzejnik żeberkowy w modnym industrialny stylu. Zbudowany jest z płaskich lekko zaokrąglonych na końcach profili pionowych o wymiarach 70x11mm
brak ocen 1,599.623,771.57 Wybierz opcje