Grzejniki pokojowe pionowe – 13 najciekawszych modeli

Grzejniki pokojowe pionowe mają uniwersalne konstrukcje jeżeli chodzi o miejsce ich zastosowania. Można je wykorzystać nie tylko w salonie, kuchni i korytarzu. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów dodatkowych typu wieszak czy reling mogą być zastosowane także w łazience. Jeżeli chodzi o powłokę ochronną to jest ona odporna na wyższe temperatury i wilgoć jaka panuje w łazience więc pod tym względem nie ma przeciwwskazań.

Grzejnik pokojowy pionowy jest często poszukiwanym produktem, dlatego postanowiliśmy zrobić zestawienie najciekawszych dostępnych u nas modeli. Będą to grzejniki najbardziej popularnych polskich producentów, które zyskały już renomę także poza granicami kraju.

Grzejniki pionowe pokojowe  można podzielić na 2 grupy różniące się od siebie konstrukcją: panelowe i modułowe, zwane popularnie żeberkowymi.

Grzejniki pokojowe pionowe panelowe

Konstrukcja tych grzejników składa się najczęściej z panelu frontowego lub osłonie które mogą przybierać różne formy. Wersja ascetyczna i minimalistyczna, czyli po prostu forma pionowego prostokąta bez żadnych dekoracji czy nadruków np. grzejnik Gorgiel Figil . Kształt prostokąta może przybierać też różne warianty. Np. narożniki mogą być lekko zaokrąglone jak w modelu Indivi New.
Inny rodzaj to wersje z dekorowanym panelem frontowym. Dekoracja może być nadrukiem jak w modelu Instal Projekt Inventio, gdzie mamy do wyboru kilkanaście różnych wzorów zaproponowanych przez producenta. Może także być grafiką, którą wkłada się za odkręcaną szybę na panelu frontowym jak w modelu Instal Projekt Magic. Dzięki temu o wyborze dekoracji decydujemy sami. Wystarczy wydrukować grafikę lub zdjęcie jakie nam najbardziej odpowiada. Trzeba tylko wybrać odpowiedni format.

Grzejniki pokojowe panelowe firmy Instal Projekt

 • Panelowy grzejnik Indivi New

Jedna z ciekawszych propozycji naszych rodzimych producentów. Idealnie gładka powierzchnia szklanego panelu pięknie odbija otoczenie. Występuje w wersji białej, czarnej lub ze szkłem lustrzanym. Narożniki lekko zaokrąglone. Prosta elegancka forma tego grzejnika może służyć jako źródło ogrzewania w kuchni pokoju lub łazience. Gładka powierzchnia może służyć jako tablica sporządzania notatek. Model grzejnika Indivi została nagrodzony kilkoma nagrodami GOOD DESIGN i DOBRY WZÓR w 2014.

 

Szklana powłoka grzejnika Indivi New Instal projekt
Instal-Projekt Indivi New – szklany ekran frontowego panelu
 • Grzejnik panelowy z nadrukiem Inventio

Inventio jako jeden z nielicznych modeli na rynku oferuje możliwość nadruku na panelu frontowym grzejnika. Do wyboru grafiki i zdjęcia autorstwa znanych fotografików, które prezentują się znakomicie na płaskiej powierzchni prostokątnego panelu. Oczywiście występuje też w wersji bez nadruku w kolorze z palety producenta. Inventio to laureat nagrody DOBRY DESIGN w 2012 i DOBRY DESIGN w 2015

grzejniki Instal Projekt
grzejniki łazienkowe Instal Projekt
 • Grzejnik Magic z możliwością ekspozycji własnych zdjęć

Magic daje możliwość umieszczenia własnej grafiki lub fotografii. Wystarczy wydrukować je w odpowiednim formacie i umieścić za szybą. Ten model został wyróżniony znakiem GOOD DESING w 2016 roku.

 • Grzejnik Instal Projekt Cover

Jest to grzejnik panelowy składający się z pionowych panelowych profili grzewczych i poziomych kolektorów. W odpowiednio dobranym kolorze świetnie zaprezentuje się w salonie kuchni a także w lub korytarzu łazience. Jego zaletą jest duża rozpiętość rozmiarów i możliwość zamówienia wysokości nawet 240 cm.

Grzejnik Instal Projekt Cover
Grzejnik dekoracyjne Instal Projekt Cover V wersja pionowa

 

Grzejniki pokojowe panelowe firmy Gorgiel

 • Minimalistyczny grzejnik pokojowy FIGIL V z osłoną ze stali.

Osłona ma kształt prostokąta bez żadnych zbędnych dekoracji. Dla osób poszukujących prostoty jest to idealny wybór. W mocnych kolorach czarnym lub ciemno-grafitowym będzie to mocny akcent podkreślający minimalistyczny wystrój pokoju lub kuchni.

 • Grzejniki Altus w wersji pionowej

Altus VV to popularny grzejnik zbliżony wyglądem do modelu Cover. Także składa się z pionowych płaskich paneli i poziomych kolektorów. Występuje również w wersji podwójnej co z największym rozmiarze 180/95 daje moc 2704 W. Grzejniki Altus można zamawiać także z bocznymi osłonami i wieszakami VIP. Osłony zatrzymują kurz przed osadzaniem się pomiędzy profilami a wieszaki umożliwiają zastosowanie tego grzejnika w korytarzu i wykorzystanie jako wieszak na ubrania.

 

Grzejniki pokojowe pionowe Gorgiel Altus vv2 szary
Grzejnik pokojowy Gorgiel Altus VV2 – szary

 

 • Grzejnik Gerona także o konstrukcji panelowej.

Wyróżnia go ciekawy innowatorski sposób połączenia pionowych profili z kolektorami. Dobrze prezentuje się zarówno na surowej ścianie z cegły jak i we wnętrzu nowoczesnym. Standardowo grzejniki Gerona produkowane są w kolorze szarym. Dla osób szukających takiego właśnie koloru będzie to spora oszczędność. Zazwyczaj kolory w grzejnikach dekoracyjnych mają dopłatę od 15% do nawet 25% ceny grzejnika.

Grzejnik Gorgiel Gerona detal
Detal grzejnika Gorgiel Gerona

Grzejniki pokojowe pionowe żeberkowe

O grzejnikach żeberkowych pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem ograniczymy się do prezentacji najpopularniejszych modeli o konstrukcji żeberkowej.

 • Instal Projekt Afro New

To nowa propozycja grzejnika modułowego Instal Projektu. Ciekawy wygląd zawdzięcza wąskim elementom ułożonym w bliskich odległościach od siebie. Grzejnik Afro New doskonale sprawdzi się we wnętrzach o charakterze loftowym lub nowoczesnych. Afro New wykonany jest z nowoczesnej stali precyzyjnej. Występuje w wersji pojedynczej lub podwójnej.

 

Afro New do wnętrz industrialnych loft
Pionowe elementy grzejnika pokojowego Afro New

 

 • Instal Projekt Vivat

Ten sam styl grzejnika co Afro-New. Tutaj też mamy do czynienia z blisko osadzonymi wąskimi kształtownikami. Różnią się one profilem. W modelu Vivat mają one inny rozmiar dla frontowych 50×10 mm i inny dla tych umieszczonych w tylnym rzędzie 30×10 mm.
Wąskie profile grzewcze rytmicznie umieszczone w niewielkich odległościach dają ciekawy efekt wizualny.

 • Grzejnik Asap

Prezentuje zbliżony styl do poprzednich 2. Także występuje w wersji pojedynczej i podwójnej. Różni go przekrój elementów grzewczych. W modelu ASAP mają one kształt kwadratu. Przez to grzejnik wygląda bardziej masywnie. Możliwa wysokość 200 cm co w przypadku wersji podwójnej daje moc 1958 W.

Grzejniki Instal Projekt Asap

 • Tubus

Popularny grzejnik Tubus w wersji pionowej to jeden z najczęściej kupowanych grzejników pokojowych. Swoją popularność zawdzięcza swoim autentycznym wyglądem grzejnika żeberkowego, który stanowi doskonały dopełnienie wnętrza industrialnego albo loftowego. Tubus występuje w 3 wariantach Tubus 2 – podwójnym, Tubus 3 – potrójnym i Tubus 4 – z czterema rzędami elementów grzewczych. Dużym atutem tego grzejnika jest jego duża moc zwłaszcza w wersji poczwórnej. Największa moc tego grzejnika to aż 4032 W (75/65/20 C). Jest to najwyższa moc spośród wszystkich grzejników które obecnie sprzedajemy.

O popularności modelu tubus przesądza także brak dopłaty za dużą część kolorów z palety producenta.

Instal Projekt Tubus to także grzejniki pokojowe pionowe typu loftowego
Klasyczny grzejnik pokojowy Tubus do klasycznych wnętrz

Grzejniki pokojowe pionowe modułowe firmy Gorgiel

 • Gorgiel Iberis V

Wersja pionowa grzejnika złożonego z pionowych wąskich żeberek. Wyróżnia go szerokość elementów grzewczych gwarantującą wysoką pojemność i co za tym idzie dużą moc grzewczą. Grzejniki te dostępne są w wysokościach 200 cm. Największy rozmiar grzejnika Iberis V 200/75 daje moc 2286 W.

Gorgiel Iberis
Grzejnik Gorgiel Iberis
 • Cezar

Ostatnim grzejnikiem pionowym pokojowym jest grzejnik Cezar firmy Gorgiel.
Ten popularny grzejnik składa się pionowych okrągłych rurek w 1 lub w 2 rzędach. Dostępny w wersjach z wieszakiem. Często stosowany w korytarzu dzięki możliwości kompletowania z wieszakami VIP.

Tekst: Marek Adamczyk

Gorgiel Cezar AD2
Grzejniki pokojowe Gorgiel Cezar AD2 grafitowe