Grzejniki łazienkowe ozdobne – oferta najładniejszych grzejników do łazienki

Oferta grzejników ozdobnych dekorujących wnętrze łazienkowe jest tak szeroka, że postanowiliśmy zaprezentować kilka naszym zdaniem najciekawszych modeli. Wybraliśmy grzejniki łazienkowe ozdobne polskiej produkcji renomowanych i uznanych producentów.

Oferta ta pokrywa się częściowo z tą przedstawioną w katalogu z grzejnikami dekoracyjnymi.
Tutaj jednak skupiamy się na takich grzejnikach, których zadaniem będzie nie tylko ogrzewanie i dekoracja ale także funkcjonalność. Grzejnik łazienkowy powinien dawać możliwość powieszenia ręcznika lub ubrania. Nie musi to być koniecznie grzejnik drabinkowy najczęściej stosowany w łazience z uwagi właśnie na swoją funkcjonalność. Mogą to być grzejniki modułowe żeberkowe pionowe oferujące możliwość zamocowania wieszaków.
Produkty przedstawione poniżej mają różny charakter i różny design. Wybraliśmy po kilka grzejników reprezentujących różne style: retro, nowoczesne i klasyczne i minimalistyczne.

 

Grzejniki łazienkowe ozdobne w stylu retroGrzejnik łazienkowy ozdobny Gorgiel Rubin

Grzejniki stojące Rubin II, Rubin IV i Lord firmy Gorgiel.

Rubin i Lord to grzejniki stylizowane na stare. Składają się z korpusu grzejnika i kompletu rurek stanowiących stelaż grzejnika. Stelaż jest pokryty chromem galwanicznym a korpus grzejnika jest w kolorze popielato-pirytowym. Grzejniki Rubin produkowane są tylko w 2 rozmiarach Rubin IV 1240x580x250 i Rubin II 1180x600x250
Natomiast grzejnik Lord ma tylko jeden rozmiar 850x580x70 mm.
Przeznaczeniem grzejnika Rubin są łazienki stylizowane, często salony kąpielowe z dużą wanną wolnostojącą. Grzejnik Rubin może być zamontowany na środku pomieszczenia. Jest to grzejnik wolnostojący który nie musi być montowany na ścianie. Jednakże instalacja tego grzejnika przy ścianie także nada wnętrzu łazienkowemu odpowiedniego charakteru.

Grzejniki Lord są w całości chromowane i przeznaczone są do montażu na ścianie.

Ich ozdobny charakter podkreślony pokryciem chromem galwanicznym doskonale podkreśli charakter łazienki w stylu klasycznym lub retro.

Grzejniki łazienkowe ozdobne chromowane

Najczęściej są to bardziej dekoracyjne wersje zwykłych grzejników drabinkowych. Jednak dodanie im powłoki galwanicznej powoduje, że zyskują zupełnie inny charakter. Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, że grzejnik pokryty powłoką galwaniczną chromowaną będzie miał mniejszą moc o standardowego. W związku z tym zapewnienie odpowiedniej temperatury w łazience grzejnikiem chromowanym będzie wymagało doboru większego grzejnika i w związku z tym trzeba się liczyć ze sporo większymi wydatkami. Sam wariant z powłoką chromowaną jest droższy a jak dodamy do tego większą moc to różnica w cenie między grzejnikiem standardowym a chromowanym będzie wyraźna.

grzejniki chromowane Instal Projekt Omer
Grzejniki drabinkowe Instal-Projekt Omega R

Grzejniki modułowe Cezar, Altus i Gerona firmy Gorgiel

Do każdego tych grzejników firmy Gorgiel można kompletować wieszaki. Są to grzejniki, które mogą pełnić funkcję ogrzewania w pokoju kuchni czy na korytarzu ale nie ma przeciwwskazań aby zastosować je w łazience. Wieszak przyda się do powieszenia ręczników a większa moc tych grzejników zapewni odpowiednie dobranie mocy do dużych łazienek.

Grzejnik ozdobny do łazienki Cezar

Grzejniki modułowe Tubus Instal Projektu

Jest uniwersalny grzejnik który dobrze sprawdzi się także w łazience. Duże moce jakie oferują jego wysokie modele zwłaszcza wariantu Tubus 3 także umożliwią ogrzanie dużej powierzchni łazienkowej. Dużą zaletą tego grzejnika jest fakt że dużą część kolorów można dostać bez dopłaty, w cenie grzejnika białego.
Tubus w zdecydowanych kolorach będzie wyraźnym akcentem dekoracyjnym i będzie doskonałym grzejnikiem łazienkowym ozdobnym w atrakcyjnej cenie.
Modele Tubus także mają możliwość kompletowania z wieszakami co zapewni im funkcjonalność potrzebną w łazience.]

Grzejnik żeberkowy z zamontowanymi wieszakami
Grzejnik żeberkowy Tubus w kolorze grafitowym z wieszakiem w stylu industrialnym

 

Grzejniki Recta, Recta R i Angu, Angu R Gorgiel

Grzejniki łazienkowe ozdobne z kwadratowym profilem. Modne ostatnio profile kwadratowe lub prostokątne coraz częściej pojawiają się w nowych modelach grzejników łazienkowych.
Są bardziej oryginalne a ich ułożenie może dodać im dodatkowego waloru estetycznego.
Ich konstrukcja jest podobna do zwykłych grzejników drabinkowych ale przy zastosowaniu koloru można osiągnąć bardzo ciekawy efekt nadający łazience oryginalności.

Gorgiel Recta
Gorgiel Recta dekoracyjne grafit połysk

Grzejniki z kwadratowym profilem firmy Instal Projekt

Instal projekt także ma w swojej ofercie grzejniki z elementami grzewczymi o profilu kwadratowym lub prostokątnym. Nowe modele z oferty Instal Projektu Modo, Code i Stick prezentują się bardzo interesująco i nowocześnie.

Grzejnik Instal Projekt Stick

 

Grzejniki nowoczesne w stylu minimalistycznym

Minimalistyczne grzejniki bez zbędnych dekoracji i prostym kształtem.
Coraz więcej osób pyta o grzejniki nie wyróżniające się formą. Proste najlepiej w kolorze czarnym lub białym bez niepotrzebnych elementów odstających. Wszystkie te cechy spełnia grzejnik Figil V firmy Gorgiel oraz Indivi new Instal Projektu. Różnią się wykończeniem płaskiego panelu: w przypadku grzejnika Figil jest to kolor matowy natomiast grzejniki Indivi new jest pokryty farbą z połyskiem. Różnią się także narożnikami. Figil ma proste narożniki a Indivi New zaokrąglone.

Gorgiel Figil V widok aranżacji