Grzejniki żeberkowe – wielki powrót

Grzejniki żeberkowe dla niektórych relikt przeszłości, którego chętnie się pozbędą, dla innych najlepszy sposób na ogrzanie dużej powierzchni i podkreślenie charakteru wnętrza.

Zainteresowanie grzejnikami żeberkowymi rośnie i zamiast odchodzić do lamusa przeżywają renesans. Świadczy o tym coraz większa ilość konstrukcji żeberkowych oferowanych przez producentów grzejników. Co roku pojawiają się nowe modele i nowe propozycje. Najwięksi producenci w Polsce regularnie poszerzają asortyment grzejników żeberkowych.

Grzejniki żeberkowe z czasów PRLu

Grzejniki żeliwne PRL
Grzejniki żeliwne ze Stąporkowa

Dawniej grzejniki żeberkowe żeliwne były obecne w każdym mieszkaniu. Produkowane w Stąporkowie w regionie świętokrzyskim absolutnie zdominowały rynek grzejników w czasach PRLu. Dlatego wielu osobom grzejniki żeberkowe wizualnie zbrzydły i niekoniecznie dobrze się kojarzą.

Czerwony grzejnik żeberkowy żeliwny
Odświeżony stary grzejnik typu żeberkowego

Część osób pozbywa się tych starych modeli grzejników żeberkowych gdyż są mało oryginalne i są mało ekonomiczne. Faktycznie te grzejniki mają dużą bezwładność cieplną, mają za dużą pojemność wodną i zbyt długo się nagrzewają.

Dla tych którym te wady nie przeszkadzają i nie mają budżetu na nowe grzejniki polecamy ich odświeżenie i przemalowanie. Zmieniając ich kolor odpowiednio dobierając do kolorów wystroju wnętrza grzejniki ze Stąporkowa mogą jeszcze zyskać nowe życie i wyglądać całkiem atrakcyjnie.

W większości bloków zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe źródłem ciepła ciągle są grzejniki żeliwne, żeberkowe. Wielu mieszkańców bardzo sobie ceni te grzejniki.  Ze względu na dużą pojemność cieplną dłużej trzymają temperaturę, zdecydowanie dłużej niż grzejniki płytowe. Grzejniki żeberkowe w pierwszej kolejności wymieniane są w łazience. Mocno odstają od ściany i ciężko je dopasować wizualnie do małych blokowych łazienek.

Zastępowane są grzejnikami drabinkowymi które spełniają dodatkową funkcję suszarki do ręczników.

Grzejniki żeberkowe w nowoczesnej formie

Obecnie oferowane grzejniki żeberkowe to konstrukcje stalowe, dużo lżejsze i szybko się nagrzewające. Wielką zaletą tego rodzaju grzejników jest możliwość doboru rozmiaru. Ich rozmiary najczęściej zaczynają się od 2-3 żeberek aż do 45-50 żeberek co daje szerokość ponad 2 metrów. Ich wysokość także często dochodzi do 200 cm. Największe tego typu konstrukcje oferują moce rzędu 3200 W. (75/65/20 C). Pełna paleta barw także ułatwia wybór i dopasowanie do charakteru wnętrza.

Kolor biały grzejnika żeberkowego do klasycznego wnętrza

Popularny żeberkowy grzejnik Instal Projekt Tubus biały w wersji pionowej

Grzejniki Instal Projekt Tubus do wnętrz klasycznych
Klasyczny styl Instal Projekt Tubus w wersji poziomej

 

Czarny grzejnik żeberkowy – modułowy Tubus

Grzejnik klasyczny Tubus czarny pionowy podwójny

Grzejniki do wnętrz loftowych

Duży wybór nowych grzejników żeberkowych
Oferujemy nowoczesne grzejniki członowe – żeberkowe 2 polskich firm Instal Projekt i Gorgiel.

Tych 2 producentów oferuje w tej chwili co najmniej 7 modeli w różnych wersjach tego typu stylizowanych kaloryferów modułowych.

 

 

 

Poniżej przegląd wszystkich dostępnych kaloryferów typu żeberkowego