Grzejniki żeberkowe – wielki powrót

Grzejniki żeberkowe dla niektórych relikt przeszłości, którego chętnie się pozbędą, dla innych najlepszy sposób na ogrzanie dużej powierzchni i podkreślenie charakteru wnętrza.

Zainteresowanie grzejnikami żeberkowymi rośnie i zamiast odchodzić do lamusa przeżywają renesans. Świadczy o tym coraz większa ilość konstrukcji żeberkowych oferowanych przez producentów grzejników. Co roku pojawiają się nowe modele i nowe propozycje. Najwięksi producenci w Polsce regularnie poszerzają asortyment grzejników żeberkowych.

Grzejniki żeberkowe z czasów PRLu

Grzejniki żeliwne PRL
Grzejniki żeliwne ze Stąporkowa

Dawniej grzejniki żeberkowe żeliwne były obecne w każdym mieszkaniu. Produkowane w Stąporkowie w regionie świętokrzyskim absolutnie zdominowały rynek grzejników w czasach PRLu. Dlatego wielu osobom grzejniki żeberkowe wizualnie zbrzydły i niekoniecznie dobrze się kojarzą.

Czerwony grzejnik żeberkowy żeliwny
Odświeżony stary grzejnik typu żeberkowego

Część osób pozbywa się tych starych modeli grzejników żeberkowych gdyż są mało oryginalne i są mało ekonomiczne. Faktycznie te grzejniki mają dużą bezwładność cieplną, mają za dużą pojemność wodną i zbyt długo się nagrzewają.

Dla tych którym te wady nie przeszkadzają i nie mają budżetu na nowe grzejniki polecamy ich odświeżenie i przemalowanie. Zmieniając ich kolor odpowiednio dobierając do kolorów wystroju wnętrza grzejniki ze Stąporkowa mogą jeszcze zyskać nowe życie i wyglądać całkiem atrakcyjnie.

W większości bloków zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe źródłem ciepła ciągle są grzejniki żeliwne, żeberkowe. Wielu mieszkańców bardzo sobie ceni te grzejniki.  Ze względu na dużą pojemność cieplną dłużej trzymają temperaturę, zdecydowanie dłużej niż grzejniki płytowe. Grzejniki żeberkowe w pierwszej kolejności wymieniane są w łazience. Mocno odstają od ściany i ciężko je dopasować wizualnie do małych blokowych łazienek.

Zastępowane są grzejnikami drabinkowymi które spełniają dodatkową funkcję suszarki do ręczników.

Grzejniki żeberkowe w nowoczesnej formie

Obecnie oferowane grzejniki żeberkowe to konstrukcje stalowe, dużo lżejsze i szybko się nagrzewające. Wielką zaletą tego rodzaju grzejników jest możliwość doboru rozmiaru. Ich rozmiary najczęściej zaczynają się od 2-3 żeberek aż do 45-50 żeberek co daje szerokość ponad 2 metrów. Ich wysokość także często dochodzi do 200 cm. Największe tego typu konstrukcje oferują moce rzędu 3200 W. (75/65/20 C). Pełna paleta barw także ułatwia wybór i dopasowanie do charakteru wnętrza.

Kolor biały grzejnika żeberkowego do klasycznego wnętrza

Popularny żeberkowy grzejnik Instal Projekt Tubus biały w wersji pionowej

Grzejniki Instal Projekt Tubus do wnętrz klasycznych
Klasyczny styl Instal Projekt Tubus w wersji poziomej

 

Czarny grzejnik żeberkowy – modułowy Tubus

Grzejnik klasyczny Tubus czarny pionowy podwójny

Grzejniki do wnętrz loftowych

Duży wybór nowych grzejników żeberkowych
Oferujemy nowoczesne grzejniki członowe – żeberkowe 2 polskich firm Instal Projekt i Gorgiel.

Tych 2 producentów oferuje w tej chwili co najmniej 7 modeli w różnych wersjach tego typu stylizowanych kaloryferów modułowych.

 

 

 

Poniżej przegląd wszystkich dostępnych kaloryferów typu żeberkowego

Promocja! Grzejnik Gorgiel Cezar I AD1
Gorgiel Cezar I AD1
Grzejnik dekoracyjny Gorgiel Cezar I AD1 - wariant pionowym z pojedynczym rzędem rurek.
brak ocen 662.001,683.00 Wybierz opcje
Promocja! grzejnik Gorgiel Cezar AD2
Grzejnik Gorgiel Cezar AD2
Grzejnik Cezar AD2 o dużej wydajności i bardzo modnym przemysłowym charakterze. Podwójne pionowe okrągłe żeberka połączone w poziomym kolektorze.
brak ocen 977.002,612.00 Wybierz opcje
Promocja! Gorgiel Cezar II af2
Grzejnik Gorgiel Cezar II
Dekoracyjny nowoczesny grzejnik żeberkowy Gorgiel Cezar II w wersji AF2  poziomej. Stylowy design tego grzejnika zaprezentuje się doskonale zarówno w łazience, przedpokoju jak i salonie.
brak ocen 977.002,125.00 Wybierz opcje
Grzejnik Instal Projekt Tubus 2 pionowy
Grzejnik Instal Projekt Tubus 2
Klasyczny grzejnik żeberkowy centralnego ogrzewania w nowoczesnej wersji - Instal Projekt Tubus 2.
  • Tubus występuje też w wersji poziomej w szerokościach do 2078 mm i wysokościach 192, 300, 400, 568, 700, 800, 900 mm
Poniżej grzejnik Tubus w wersji pionowej w wysokościach 1500 mm  1800 mm i 2000 mm W celu zamówienia grzejnika o innych wymiarach oraz takich z podłączeniem 50 mm D50 i V50 prosimy o kontakt z obsługą sklepu.
brak ocen Czytaj dalej
Grzejnik instal projekt tubus 3
Grzejnik Tubus 3
Uniwersalnej grzejnik Tubus w klasycznej odsłonie zbudowany z żeberek składających się z 3 elementów pionowych. W celu zamówienia grzejnika z podłączeniem 50 mm D50 i V50 prosimy o kontakt z obsługą sklepu.  
brak ocen Czytaj dalej