Grzejniki industrialne – modna stylizacja do wnętrz typu loft

Od wielu już lat panuje moda na wnętrza o charakterze industrialnym. O jakiegoś czasu można zauważyć coraz większą ilość rewitalizowanych budynków poprzemysłowych zamienianych na budynki mieszkalne. Zainteresowanie branży deweloperskiej tego typu budynkami owocuje licznymi inwestycjami typu stara cegielnia, stary browar czy stara fabryka, w których powstają mieszkania o charakterze loftowym. To z kolei spowodowało, że zapanowała swojego rodzaju moda na styl przemysłowy. Coraz więcej lokali gastronomicznych a także wnętrz mieszkalnych stylizowanych jest w ten sposób. Najłatwiej osiągnąć taki efekt poprzez wprowadzenie elementów o charakterze przemysłowym jak odpowiednie wykończenie ścian w połączeniu z odpowiednio dobranymi grzejnikami. Grzejniki industrialne + odpowiednie oświetlenie + cegła lub beton na ścianie to najlepsza recepta na stworzenie modnego charakteru wnętrza.

Industrialne grzejniki loft style
Industrialne grzejniki do wnętrz typu loft

 

Loft grzejniki typu retro
Grzejniki typu retro

Jeżeli oświetlenie i grzejniki połączymy odpowiednio z materiałem lub okładziną ściany typu cegła i podłogą drewnianą lub z surowego betonu to recepta na wnętrze industrialne jest gotowa.

Grzejniki industrialne – duży wybór

Jeżeli chodzi o grzejniki industrialne nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem na rynku polskim odpowiednio wyglądającego grzejnika podkreślającego lub nadającego przemysłowy charakter wnętrza. Polskie firmy produkujące grzejniki Gorgiel i Instal Projekt mają w swojej ofercie co najmniej kilka propozycji takich grzejników. Z roku na rok wzrasta ilość modeli o takim charakterze.

Grzejniki Gorgiel Iberis

Grzejniki industrialne Iberis
Gorgiel Iberis wariant poziomy

Mają konstrukcje żeberkową i idealnie nadają się do tworzenia klimatu wnętrza w stylu Loftowym. Można wybrać spośród wersji pionowej lub poziomej oznaczone są jako Iberis H i Iberis V. Iberis oferuje żeberkowy podział elementów grzewczych, która mają formę wyraźny silnie zarysowany kształt.

Gorgiel Cezar

Kolejnym grzejnikiem tego typu jest model Gorgiel Cezar. Również ten model ma konstrukcję przypominającą grzejniki żeberkowe.
Jest dostępny także w 4 wariantach pionowym i poziomym z jednym  lub z 2 rzędami pionowych profili.

grzejnik Gorgiel Cezar AD2
Grzejniki industrialne Gorgiel Cezar AD2

Instal projekt Tubus

Typowy grzejnik żeberkowy dostępny w kilkuset kombinacjach. Cechą charakterystyczną jest bardzo duża rozpiętość rozmiarów i 3 warianty z 2,3 i 4 elementami pionowymi tworzącymi 1 pionowy element.

Grzejnik instal projekt tubus 3
Grzejnik Instal Projekt Tubus 3 czarny mat

Wysokości od 192 – 2000 mm i szerokości od 121 mm do 2078 mm

Duża ilość kombinacji i szeroka paleta kolorów za które nie trzeba dopłacać bo są wliczone w cenę grzejnika powodują ze jest to popularny i jeden z bardziej uniwersalnych grzejników o dużej mocy grzewczej.
Kolor czarny lub grafitowy doskonale sprawdzi się jako dekor industrialny a jednocześnie zapewni moc i wysokie parametry cieplne nawet do 4032 W.

Grzejniki Tubus oferowane są także w wersji bez lakieru. Ich surowy metaliczny wygląd również zyskuje coraz większą popularność. Bezbarwny grzejnik zabezpieczony jest lakierem transparentnym. Grzejnik w takiej wersji z pewnością podkreśli surowy charakter wnętrza w którym zostanie zainstalowany.

Tubus bezbarwny z lakierem przezroczysty - efekt industrial
Ciekawy efekt surowego grzejnika bez lakieru.

Instal Projekt Afro New

Nowość w asortymencie tego producenta. Bardzo ciekawa propozycja grzejnika o charakterze przemysłowym w nowoczesnym wydaniu.
Elementy pionowe z których składa się grzejnik zamiast zaokrąglonej formy są kwadratowe. Afro New produkowany jest także w wersji podwójnej i jako taki oferuje bardzo dużą moc grzewczą do 3425 W.

Afro New do wnętrz industrialnych loft
Afro New grzejnik o stylizacji ndustrialnej