Grzejniki z kwadratowym profilem Gorgiel

Coraz więcej producentów grzejników wprowadza do swojej ofert modele z profilami o przekroju kwadratowym lub prostokątnym. Takie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne stylistycznie i w odpowiednim kolorze nie kojarzy się tak jednoznacznie z grzejnikiem łazienkowym.

Wykończenie w kolorze lub w modnych teraz szarościach dobrze sprawdzi się także na korytarzu lub w kuchni.

Grzejniki z kwadratowym profilem - przykłady
Grzejniki z kwadratowym profilem – przykłady modeli

Grzejniki z kwadratowym profilem są to nowoczesne wersje grzejników drabinkowych o bardziej atrakcyjnym wyglądzie dzięki zastosowaniu drabinki i profilu grzewczego o przekroju kwadratowym lub prostokątnym. Takimi grzejnikami są Gorgiel Angu w 2 wersjach Angu ANN i Angu R oraz Gorgiel Recta także produkowane w 2 wersjach. Recta R i Recta różnią się odmiennym rozwiązaniem konstrukcji narożnika.

Wśród produktów innego rodzimego producenta – Instal Projektu mamy takich modeli nawet więcej modele Stick, Zebra, Modo, Drada i Shark także mają nowoczesne profile.

Grzejniki kwadratowe – konstrukcja

Grzejniki te zbudowane są z profili kwadratowych lub prostokątnych i kolektorów kwadratowych. Wykonanie i spawy w przypadku takich grzejników są bardziej skomplikowane dlatego ich ceny są wyższe niż zwykłych grzejników drabinkowych. Często produkowane są w wersjach z narożnikami wykończonymi w formie ramki i a takżę tradycyjnie w wersjach gdzie kolektory są wyraźnie oddzielone od profili grzewczych.
Występują w wielu możliwych kolorach. Dopłata od 20 do 30% ceny białych grzejników produkowanych jako standard.

Nowoczesne kwadratowe grzejniki dekoracyjne Gorgiel swoim uniwersalnym kształtem sprawdzą się nie tylko w łazience, można je swobodnie zainstalować w kuchni lub przedpokoju. Prostokątne profile nadają im bardziej uniwersalnego wyglądu który nie na pewno nie będzie budził skojarzeń łazienkowych kiedy powiesimy go np w korytarzu lub kuchni.

Grzejniki z kwadratowym profilem Gorgiel Angu kwadratowe
Gorgiel Angu kwadratowe profile

Modele Gorgiel Angu AAN i Angu R jak mają profile 30×20 mm i kolektory kwadratowe 35x35m natomiast modele i Recta i Recta R maja profile kwadratowe 20×20 i kolektory 35×35 mm. Zastosowanie grzejników z kwadratowymi profilami z pewnością nada wnętrzu nowoczesny charakter bez względu na to czy będzie to łazienka, kuchnia czy korytarz.